פרופ' רנדה ח'יר עבאס
נשיאת המכללה

מכובדיי היקרים,
כבוד נגיד המכללה עו"ד זכי כמאל ,
הנהלת המכללה המכובדת,
מרצים יקרים, סגל נכבד, עובדי מנהלה מסורים.

שלום רב,

ביום חגיגי זה עולה לאוויר אתר האינטרנט החדש של המכללה, ובעיתוי שאיננו מקרה אלא תפנית נוספת ומתווה דרך.  המגמה של חדשנות במכללה לצד התחדשות מתמשכת הפכה לסטאטוס אופייני למכללה האקדמית לחינוך, וכיום אנו מבשרים על העלאת האתר החדש לאוויר. אתר שבמסגרתו תתאפשר הנגשת המידע באופן מקסימלי, ישיר, נגיש וקל לשימוש לכל באי המכללה: תלמידים, מתעניינים ברישום ללימודים לכלל התארים והתעודות במכללה, לסגל המרצים במכללה ועובדי המנהל השונים. רבותיי, להזכירכם היום הוא יום שליש וכבר נאמר על כך בספר בראשית במקרא כי ביום שלישי "פעמיים טוב".
אתר אינטרנט יהיה זמין לציבור הרחב 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה וייתן מענה מידי לצרכי המתעניין, יספק תחושת אכפתיות לכל גולש,  ויאפשר שירות איכותי ומקצועי לקהל הסטודנטים וחברי הסגל.  שירות חיוני זה מתווסף לשירותים הנוספים אשר מסופקים במכללה באמצעות רכזות החוגים במנהלה שנותנות מענה אישי ומקצועי לאורך השנה.
צעד זה  מבטא תודעת שירות גבוהה והבנה שאין דיי בשעות קבלה רגילות, חומר כתוב או שיחות טלפון, אלא צורך במענה קבוע ומיידי בכל שעה ומכל מקום, באמצעות צ'אטים או דוא"ל אשר יספקו תשובות, פתרונות, והצעות אלטרנטיביות. כל זה יאפשר קשר ישיר גם עם הצוות האקדמי בעזרת אותן פלטפורמות ואמצעי תקשורת מתקדמים. 

רבותיי,
באתר החדש קיים מאגר עשיר של טפסים מקוונים המאפשרים לגולשים באתר למצוא מידע, לקבל אינפורמציה והסברים, לשאול שאלות ואף לבקש תוכן נוסף דרך תשובות לשאלות באתר. השאיפה שלנו במתן שירות מהיר וזמין הינה להגיע למצב המאפשר תשובות  אוטומטיות ומובנות תוכן באופן מיידי על מנת לאפשר הן למתעניינים למלא את הטפסים המקוונים במסגרת תהליך הרישום  והן ללומדים כאפשרות ואופציה המשפרת את השירות.
אנו יודעים היטב כי בניית אתר היא השקעה לטווח ארוך, אך לא דיי בהקמת האתר , אלא בצורך הקבוע לעדכן, לשפר, להנגיש, להוסיף מידע, לחדש ולהקל את הזמינות וקלות השימוש.
האתר המוצע משלב בין אינפורמטיביות לבין תדמית, כלומר אספקה שוטפת של מידע אקדמי מקצועי ודיציפלינארי, לצד שימת זרקור על פעילויות המכללה במגוון התחומים: קהילתיים, חברתיים, תקשורתיים ואחרים, מתוך אמונה כי הפעילות האקדמית והקהילתית חברתית של המכללה מהווה נדבך חשוב בהעלאת קרנה של המכללה במישור האקדמי העולמי.
באתר החדש תתקיים האפשרות להעלות הצעות, להפנות שאלות ולהציע הצעות לשיפר, כחלק מאמונתה המוחלטת בלמידה מתמדת וקבועה, לכן השילוב בין אינפורמטיביות לתדמית בא לחבר בין העתיד בדמות מקצועות הלימוד החדשים ותכניות אקדמיות חדשניות, לבין ההווה בדמות התכניות שנלמדות כיום, לבין עבר מפואר בו רשומים ומונצחים באותיות קידוש לבנה, שמותיהם של עשרות אלפי בוגרות ובוגרים של המכללה. כאומר, בוגרינו מהווים כיום את רוב אנשי ההוראה בחברה הערבית, דמויות מובילות בישראל ובעולם בתחומי אקדמיה וחינוך, פדגוגיה, תרבות, כלכלה , פוליטיקה וחברה.
האתר החדש  יוצא לאור לאחר מאמצים רבים והכנות ממושכות, אבל זה בהחלט איננו סוף פסוק ולא סיומה של יצירה, אלא פלטפורמה שנועדה להתעדכן ולהשתנות, כחלק מהחזון המכללתי וכיישום לייעדים שנקבעו מבעוד מועד. זוהי אקדמיה המתאימה את עצמה לסביבה, לומדת תוך כדי עבודה, מיישמת בפועל ומסיקה מסקנות, משפרת ומשתפרת.
בטוחני כי באתר החדש ימצאו כולם את מבוקשם, וכי נפעל ללא לאות להבטיח איכות, זמינות ועדכניות ללא פשרות.
תודה לכם וברכת התחלה חדשה. 

דילוג לתוכן